Merhabalar, bana Arif derler. Arefe günü gelmeyi seçmişim. Evrenden torpilliyim yani J.
 
“maaarifcakir” nerden çıktı derseniz söyliyim; MAAA yaratıcı enerjinin ifadesi.
A: Alim, dışsal olanı, A: Aşık, içsel olanı bilen demek. A: Arif ise bu ikisinin dengesini sağlayan kişi. Yani canım öğretmenlerim Aykut&Esra’nın deyimiyle Evren’den torpilli olduğunun, Evren’in bireyselleşmiş hali olduğunun farkında olan kişi.
 
Bu dengeyi yaşamak isteyen, kendi yaratıcı kapasitesini keşfetmek ve deneyimlemek isteyen herkes için burdayım. Çünkü bu keşif süreci çok zevkliiiiiiiiiii. Gelin oynayalım.  Birbirimize bir telefon veya www.maaarifcakir.com kadar yakınız. Muhteşem değilmi :)
 
*Kırşehir 1972 doğumluyum. Çocukluğum ve ilk ve orta öğrenim yıllarımı muhteşem Toros Sıra Dağları’nın heybetli bir dağı olan Küpe Dağı eteklerindeki Seydişehir/Konya ilçesinde yaşadım. (Kulağıma küpe olan çok sözün olmasına evrenin bir göz kırpışı olsa gerek :)
*Konya Anadolu Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Tıp fakültesi’ni bitirdim. Ankara ve Antalya’da pratisyen hekimlik yaptıktan sonra S.B İstanbul Eğtim Araştırma Hastanesi’nde 2007 yılında Nöroloji Uzmanlığı eğitimimi tamamladım.
*Şırnak devlet hastanesinde Mecburi hizmet, Şanlıurfa’da özel hastane ve nihayet 2009 yılında Nöroloji camiasının tanınmış bir hocasından aldığım teklif ile yeniden İstanbula, kendim için çok havalı bir şekilde, dönüş yaptım.
*2010 yılında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde askerlik hizmetimi tamamlayarak yeniden İstanbul’da çalışmaya devam ettim.
*Halen İstanbul’da Nöroloji alanında en üst düzey referans kliniklerinden birinde, Bakırköy Nöroloji Merkezi (BNM)’nde hekimlik hizmetime devam ediyorum.
*Bu arada burcum akrep ama yükselenim ile ilgili astrologlar hala tartışıyorlar :)
 
Muhteşem bir kariyer, afferim bana :)
 
Buna gerçekten inanıyorum artık. Ancak 2009 yılında mecburi hizmetimi bitirip Şanlıurfa’da çalıştığım dönemde Aykut’u televizyonda gördüğüm anda içimde hissettiğim seviç ve umudun çoooookkkkk deriiin bir kaç nedeni vardı.
 
Ilki: Çok içseldi, ben kimim? Niye burdayım? Çocukluğumda beni hep “adın gibi arif ol inşallah!” diye severlerdi. Sonradan Arif’in sözlükteki anlamınıda öğrenmiştim: Anlaması, kavraması, sezgisi güçlü, anlayışlı (kimse). Ama bu ne demekti? Nasıl olunurdu? Adım arif diye bunu olmalı mıydım? Arif olmak herkes için olması gereken birşey miydi? Öyleyse neden ben dahil kimse “arif” değildi? Arif olmasam ne olurdu? Hayatı boş bir şekilde mi yaşayacaktım o zaman? Hayatın bir anlamı veya amacı varmıydı?.......
 
Bu soruların hiçbirinin cevabını bilmiyordum. Duyduğum hiç bir cevapta içime tam olarak sinmiyordu. Görünüşte gayet başarılı ama içte huzursuzdum ama nedenini bilmiyordum. Rahat mı batıyordu? Yoksa birşeyleri mi kaçırmıştım? Bilmiyordum. Aykut o gün televizyonda kendini anlatıyordu ve ben içimde derinlerde bir yerlerde tüm bu soruların cevabını bulduğumu hissettim. Neydi cevaplar hala bilmiyordum ama içimde bir şey çok muhteşem bir rehber keşfettiğimi söylüyordu. Ertesi gün Evrenden Torpilim Var’ı okumaya başladım.
 
İkincisi: çok daha somut şeylerdi. Kırk yaşıma yaklaşmıştım, borcum yoktu ama bankada da “sıfır” birikimim vardı. Ve hiçbir ilişkide dikiş tutturamıyordum. Yapmak istediğim çok şey vardı ama hiçbirşey yapamıyordum.
 
Üçüncüsü: İçimde büyük bir sevgi açlığı hissediyordum, bu açlığı doyurmak adına yaptığım herşey sonunda yine daha büyük bir boşluk hissetmemi sağlıyordu. Bu durum çok canımı yakıyordu.
 
Süreçte Aykut Oğut&Esra Banguoğlu Oğut’un rehberliğinde bugün geldiğim noktada ben tüm sorularımın cevabını kendim için buldum. Ve hayat gerçekten yeniden başladı ve bu sefer çok keyifli :)
 
Bütün benliğimle, bütün hücrelerimle varlığıma, hayata çooooooookkkkk şükürrleeeeee olsuuuuuunnnn.
 
Sonda söyleyeceğimi başta söylemiştim: MAAA yaratıcı enerjinin ifadesi. Alim dışsal olanı bilen demek. Aşık içsel olanı bilen demek. Arif ise bu ikisinin dengesini sağlayan kişi. Yani canım öğretmenlerim Aykut&Esra’nın deyimiyle Evren’den torpilli olduğunun, Evren’in bireyselleşmiş hali olduğunun farkında olan kişi.
 
Bu dengeyi yaşamak isteyen, kendi yaratıcı kapasitesini keşfetmek ve deneyimlemek isteyen herkes için burdayım. Çünkü bu keşif süreci çok zevkliiiiiiiiiii. Gelin oynayalım.  Birbirimize bir telefon veya www.maaarifcakir.com kadar yakınız. Muhteşem değilmi :)