Betül Cevgin
betulcevgin@gmail.com
05444956319

Değişimim ve yolculuğum bundan 6 yıl önce kanser olduğumu öğrendiğimde başladı. İyileşeceğimden emin olduğum bir gün kendime bir soru sordum. 

-İyileşeceğim tamam ama ben aynı ben olduktan sonra yine hasta olurum. İyileştikten sonra neyi farklı yapacağım? 

İşte bu sorundan sonra "Evrenden Torpilim Var" kitabı TESADÜFEN :) karşıma çıktı ve evet bir daha hiçbirşey benim için aynı olmadı.

Mayıs 2013 yılında (daha o zamanlar Aykut & Esra Türkiye'de) "Evrenden Torpilli Olmak" workshopuna katıldım. O haftasonu da kişisel koçluk almaya karar verdim.Aykut mu Esra mı seçemediğim için o işi de evrene bıraktım, koçluk için sıraya yazıldım. 

Ağustos 2013 yılında Aykut ile seanslara başladık. Bundan 15 ay önce "Yaşam Koçluğu" eğitimine kadar çalıştık. 

6 yılda sende neler değişti diye sormak isterseniz, iyileştim sadece bedenim değil ruhum da. Mutluluğun bir seçim olduğunu defalarca deneyimledim. Tüm yaratımlarımın yani hayatımın sorumluluğunu kabul ettim. Duygularımı bastırmak yerine izin vermenin harika bir şey olduğunu keşfettim. Gerçek anlamda verici olmayı öğrendim ve derin dinlemenin önemini. Kurumsal hayattan ayrılıp kendi işimi kurdum. Kendimi tanıdım ve her geçen gün daha tanıyorum. Bu 6 yıl boyunca muhteşem hocamalarım Esra ve Aykut ile yolculuk yaptım. Şimdi kendini keşfetme yolculuğuna çıkmak isteyen, genişlemek isteyen, yeni hedefleri olan kişiler ile ben de yolculuğa çıkıyorum ve bundan müthiş keyif alıyorum.

Sevgiler
Betül