Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarında 21 yıllık profesyonel yöneticilik deneyimine sahip olan  Çiğdem Kurtuluş Eser’in, 2008 yılında NLP ile başlayan kişisel gelişim yolculuğu, 2010 yılında “Evrenden Torpilim Var” kitabını okuyup Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu  ile tanışması ve yaratım gücünü keşfetmesi ile yepyeni  bir yönde ilerlemiştir.
 
Aykut ve Esra’nın Türkiye’de yaptığı seviye1 ve seviye 2 workshoplarına katılmış ardından onların Amerika’ya yerleşmesi ile online olarak kendileri ile çalışmaya devam etmiştir. 2016 sonbaharında başlayan ve 16 ayın sonunda Hawai de yapılan mezuniyet töreni ile son bulan “Yaşam Koçluğu Sertifka Programı”nı başarı ile tamamlayarak “Yaşam Koçu” ünvanı almıştır.
 
35 yaş doğum gününde hayatının bir çok alanında (ilişkiler, kariyer, para vs) tıkandığını düşünerek ağlayan  genç bir kadın iken, 10 yıl içinde gücünü eline alarak istediği hayatı, ilişkileri, kariyeri ve bereketi yaratan Çiğdem, bu yolculuktaki deneyimi ile  aldığı eğitimleri birleştirerek birebir seanslar yapmaktadir.
 
Dünyanın değişik yerlerine seyahat etmeyi seven, düzenli spor ve yoga yapan Çiğdem, eşi, 3 çocuğu ve bir köpeği ile birlikte yaşamaktadir.