Funda Yüksel
2013 yılında, uzun süredir kitaplığın rafında duran bir kitabı okumaya başladım. Bir günde bitirdiğim kitabı, kısa bir süre sonra tekrar ve tekrar okudum; notlar aldım, işaretler koydum. Çok sevgili Hocam Aykut Oğut’ un “Evrenden Torpilim Var” isimli kitabıydı okuduğum;)) . Kitabın hayatıma girmesiyle hedeflerimi, hayatımı, ilişkilerimi, kariyerimi, aklıma gelen herşeyi baştan sona gözden geçirmeye başladım. Sonra mı? Sonra, her günü için “iyiki” dediğim muazzam değişimim başladı.
 
Dahası da olduğunu hissediyordum ve istiyordum. Bir kişiye bile ilham olabilsem keşke..., diye arzularken 2016 yılında çok değerli hocalarım Esra Banguoğlu Oğut ve Aykut Oğut’ un ilk kez açtıkları “Yaşam Koçluğu Sertifika Programı”na katıldım.
 
15 ay süren muhteşem bir yolculuk geçirdim. Hatalarımı kutlamayı, kendimi sevmeyi, korkumun içinden geçmeyi öğrendim, ve kazanan kişi olmayı seçtim. Hepsinin ötesinde kendi hayatımın kahramanı oldum.
 
Bunların dışında, iki harika oğul annesiyim. Her gününü heyecanla geçirdiğim bir evliliğim var. Yaklaşık 18 yıllık kurumsal hayattan sonra birebir seanslar ile kendi yolculuğuna çıkmış kişilerle buluşuyorum; deneyimlerimi paylaşıyorum.
 
Siz de kendi yolculuğunuza çıkmaya, hayatınızın kahramanı olmaya hazırsanız, hadi başlayalım…