Selda Timur
seldatimur@hotmail.com
532 374 32 66
Babamın  “erkek evladım olsun da babamın adını koyayım” niyetiyle dünyaya gelme maceram, doğum esnasında doktorun “çocuğu kurtaramayacağız riskli bir doğum” demesiyle nerdeyse son buluyordu. Savaşçı ruhum dünyaya gelmeyi seçerek ilk zaferini kazanmış oldu.
 
Liseyi bitirdiğimde tek hayalim Malatya dan çıkıp üniversite okumak ve çalışmaktı. İstanbul da üniversite kazandığımı öğrendiğimde babamın beni gönderip göndermeyeceği endişesine kapıldım, Babam tek şartla okuturum seni dedi. “okul bitince çalışmayacağım, (kültürlü ev kızı olacağım!)” sözü ile istanbul’a üniversite okumaya geldim.  Tabiiki okul bitince o söz tutulmadı, üstelik babamın  onaylamadığı biriyle de evlendim, hayatımda yaşamadığım zorlukları çok güzel hayatıma çektim. herkesin  kolaylıkla elde ettiği şeyleri nedense (!) çırpınarak zorla elde ediyordum.
 
Meslek olarak finans sektörünü seçip çalışma saatleri konusunda da çığır açtım!  Başarılı bir iş kadını olmama rağmen hep birşeyler eksikti içimde,  kendini keşfetme yolunda hep yeni birşeylerin peşinde koştum. Kişisel gelişim eğitimleri ve yoga ile ilgilendim. Hatha yoga hocalığı eğitimi sertifikası aldım, hissettiğim eksiklik tamamlanmayınca, terapi yoga hocalığı sertifikasını da aldım, bu sayede yoga yapmaktan ve yaptırmaktan müthiş haz aldığımı keşfettim.
 
Kişisel keşiflerime devam ederken 2011 yılında Aykut Oğut’un “Evrenden Torpilim Var” kitabını okuyup hayatımda çok güzel bir değişime tanıklık ettim, sonrasında hep takip ettiğim Aykut ve Esra Oğut’un Yaşam koçluğu sertifika programına katılmaya karar verdim ve bu hayatımda verdiğim en doğru karardı. Kendimi gerçek anlamda keşfedip, tüm hayatımı bir illüzyonda yaşadığımı gördüm. Hayatımdaki değişikliklere inanmakta zorlandığım bile oldu. İçimdeki eksiklik tamamlandı, zorluklar kolaylaştı, içimde barışı buldum. Bu birkaç cümle ile hayatımdaki değişiklikleri ifade edebilmem mümkün değil ama şunu söylemek istiyorum içimdeki gücü keşfettim ve tüm hayatım değişti.
 
Muhteşem hocalarımız Esra ve Aykut dan öğrenip kendi üzerimizde deneyimlediğimiz, harika sonuçlar elde ettiğimiz yolculuk o kadar büyülü, o kadar coşkulu ki, herkese aktarıp, herkese bu bilgileri anlatma isteğim var. Ama biliyorum ki bu ancak siz isterseniz mümkün, değişmek isteyenler, yürüdüğü yolda kendi ışıklarını bulmak isteyenler, içindeki gücü keşfetmeye niyet edenler size  rehberlik etmek, yolunuza ışık tutmak için burdayım.

Sevgiler…