Kim olduğumu anlatmaya çalışmak hep tuhafıma giden birşey oldu :) Bu yazıyı yazmak için masa başına oturduğumdan beri, Vipassana öğretmenimin bu konudaki cevabı aklıma gelip duruyor. "Ben kimim? değil...Ben neyim?" Oluşturduğumuz kimlik, içine girmeyi uygun gördüğümüz etiketler, aslında gerçekte ne olduğumuzu tam anlamıyla ifade etmiyorlar bana göre de. Ama biraz yaşarken, zamanımı nasıl geçirdiğimden bahsedersem yaklaşırım herhalde :)

Şu anda yürüdüğüm yolda öğrenen, düşünen, deneyimleyen ve aktaran kişi olarak karşınızdayım. Kendimi bildim bileli, varlığımı ve hayatın işleyişini keşfetmeye karşı büyük bir merakım oldu. Kişisel ve spiritüel gelişim konusunda 20 yılı aşkın bir zamandır, öğreniyorum, araştırıyorum, düşünüyorum, deneyimliyorum, paylaşıyorum, farkındalığa vesile olan etkinlikler düzenliyorum...şimdi daha profesyonel bir şekilde kişisel olarak aktarma ve rehberlik yapma sürecine girdim. Ve işin en önemli kısmı bu bana çok güzel bir heyecan veriyor!

Bugüne kadar bu gezegende yaptığım bazı şeyleri sıralamaya gelince;

Bilkent Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra, Boston Üniversitesi Televizyon Yayıncılığı bölümünde master yaptım. Yıllarca çeşitli formatlarda (tv programları, belgeseller, kurumsal filmler, müzik klipleri vb.) filmler yönettim. Konsept partiler düzenledim. Kurup yönettiğim, "AN" isimli mekanda kişisel ve spiritüel gelişim konularında etkinlikler, geziler organize ettim...Birçok değerli öğretmenin rehberliği aracılığıyla, değişik ekollerin öğretileriyle ilgili eğitimler aldım. Bunları kendi süzgecimden geçirdim. Her biri yürüdüğüm yolda ayrı bir ışık yaktılar...Artık kendi hayatımın filmini yönetmeye karar verdiğimde, Aykut Oğut ve Esra Oğut’un koçlukları ve sonrasında eğitimleriyle buluştum. 2016 yılında katıldığım, Ayratown Yaşam Koçluğu Sertifika Programıyla, 15 ayda aldığım eğitim sonrasında sertifikalı bir mezun oldum. 

Bu son sürece dair, biraz daha Selince bir iki cümle de şöyle olurdu;
2016 yılında, tamamen içsel rehberimi dinleyerek, tereddütsüz bir şekilde kendimi içinde bulduğum, sevgili öğretmenlerim Aykut ve Esra’nın olağanüstü dönüştürücü programı sürecinde; özgürleştim, cesurlaştım, kurban kimliğimi geride bırakarak, gerçek gücüme sahip çıkmaya başladım…Gerçekten “ne” olduğuma dair çok daha geniş  bir farkındalığa ve deneyime sahip oldum. Şimdi REHBERLİK zamanı! Kendi içimde yaşadığım dönüşümlerin ve yaratımlarımın da verdiği şevkle, bu sonu olmayan harika yolculuğa, başkalarına da keyifle alan tutarak devam ediyorum…