Herkese merhaba ! Ben Senem Kalkancı, en sevdiğim hobim diye tarif ettiğim, heyecanla ve aşkla mimarlık mesleğini yapmaktayım. Kendimi, hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçmeyen birisi olarak tanımlayabilirim. Esra ve Aykut’un deyimiyle; dünyanın başına gelmiş en güzel şeyim.
Öncelikle en sevdiğim ve değer verdiğim şey kendim olduğu için beni hayatta ne mutlu ediyorsa onu yapmaya özen gösteriyorum. Yeni yerler gezmek-görmek, keşfetmek, deneyimlemek, yemek-içmek, yeni insanlarla, kültürlerle tanışmak, enerjimi yükselten harika dostlarımla vakit geçirmek en sevdiğim şeylerin başında geliyor ve yapabildiğim kadar bunları hayatıma dahil etmeye çalışıyorum.
Benim serüvenim, 2013 yılında harcayanlar kanununun kraliçesi iken ve hayli yüklü bir borç batağından çıkmak için kendime bir yol ararken Aykut’un kitabı ile tanışınca başladı. Ardından gelen Aykut’ların bolluk-bereket video setleri, diğer kitapları ve workshopları derken kendimi tam adanmışlıkla yaşam koçluğu eğitiminde buldum.
Gerek öğrendiğim, gerekse deneyimlediğim bu bilgiler ışığında yaşam koçluğunu bir meslek olarak yapma noktasına geldim ve aşkla yaptığım ikinci bir mesleğim daha oldu.
Koyu bir Aykut-Esra fanı olarak, onlardan öğrendiklerimi önce kendi hayatımda muazzam bir şekilde deneyimledim. Bir buçuk senelik bu eğitim sürecinde, bolluk-bereket bilincimi değiştirerek bereketimi harika bir şekilde %300’lere kadar arttırdım, etrafıma birbirine alan tutan, keyifli vakit geçirdiğim, muhteşem paylaşımlara ortak olduğum yeni ve harika dostluklar çektim. İlişkilerim daha da güçlendi daha da güzelleşti bu yolculukta. Vericiliğin güzelliğini anladıkça, deneyimledikçe, tattıkça bunun nasıl güzel bir denge olduğunu ve bu dengeyi kurdukça kendi değerimin, yaptığım işlerin değerinin nasılda yükseldiğini gördüm.
Kendi değerini daha çok bilen, kendini daha çok seven ve istediği herşeyi yaratma potansiyeline sahip çoooook özgür birisiyim artık.
Şimdi ise danışanlarımın yolculuğunda onlara alan tutmaya açtım kendimi. Öğrendiklerimi, kendi hayatımda uyguladıklarımı ve deneyimlerimi onlara aktararak yaratımlarını beraber kutlamanın hazzını yaşıyorum.
Ben kendim için muhteşem bir adım attım ve 2 harika koçla çalıştım. Ben geliştikçe bende ki değişimleri gören hocalarımın ve tabiki kendi farkındalığımın heyecanı beni buraya getirdi. Ben de şimdi sizlerin değişim ve dönüşümleriyle heyecanlanmayı, birlikte kutlamayı, kahkahalarla gülmeyi arzuluyorum.
Peki ya siz kim olmayı seçiyorsunuz? Değişmeye dönüşmeye hazır mısınız?