Zeynep Erçolak 2011 yılında Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut'la tanışmasının ilk adımı, Evrenden Torpilim Var kitabını okurken, sanki evrenin anahtarı kendisine verilmiş gibi hissetti. İçsel rehberliği bu bilgilere okur okumaz evet demişti. Hiç vakit kaybetmeden www.ayratown.com'a üye oldu Zeynep. Bu bilgilerle hayatının bir anda değişeceğini, bundan böyle ne isterse şıp diye oluvereceğini zannederken :)) aslında teoride pek yanılmamıştı ama gerçek anahtarın kendi olduğunu henüz kavrayamamıştı.

2016 yılına kadar Esra'nın yoga workshop'larına, Aykut ve Esra'nın birlikte verdiği bir çok canlı ve online workshop'lara katıldı. İçsel rehberliği her seferinde “evet” diyordu, “evet biraz daha lütfen”. Hala istediği(!) kadar bir değişiklik olmamıştı hayatında ama iyi birşeyler oluyordu, gittikçe daha iyi hissediyordu. Hala kapıları açamadığını düşünse de anahtarın kendi olduğunu anlamaya başlamıştı. Hayatına gerçek şükür enerjisi girmeye başladı.

2016 yılında Aykut ve Esra'nın yaşam koçluğu sertifika programının duyurularını gördüğünde çok heyecanlandı. Bu iki harika insanın çok değerli bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya gönüllü oldukları bu program muhteşem bir hediyeydi. Yaşam koçu olma fikri onu heyecanlandırıyordu fakat bu seviyede düzenlenmiş bir programın içinde kim bilir öncelikle kendi hayatında neler değişecekti? Kendini kendi hayatının merkezine koymak... asıl heyecanı buydu.

Öyle de oldu. İçindeki küçük kız çocuğuyla çok güzel, çok keyifli bir ilişki kurdu. Ona sorarsanız insanın sahip olabileceği tek çocuğun kendi içindeki küçük çocuk olduğunu söyler. Çünkü burada herkes bireydir, ebeveynler ise çocuklar için tecrübeli birer alan tutucudur. :)

Alan tutmayı öğrendi, kendi olmayı, kendinin ve diğerlerinin olduğu haliyle barışık olmayı, istediği, ihtiyaç duyduğu, peşinden koştuğu veya kaçtığı herşeyin kaynağının kendi olduğunu...
O zamana kadar başarıyla oynadığı kurbanlıklar kraliçesi rolünü farkedip kendi gücünü seçti.

Öncesinde sonuç odaklıyken, isteklerinin gerçekleşme haliyle beslenip oyuncaklarını hızlıca tüketirken, bu program sırasında, kendi içine yaptığı keşif yolculuğunun asla tükenmeyen en güzel oyun alanı olduğunu farketti.

Sevgili Aykut Oğut'un söylediği gibi hayatın kendisine karşı değil kendisi için var olduğunu, sonuç odaklı olmak yerine akışa güvenerek anın keyfini yaşamayı, sorunun bir parçası olmak yerine çözümün bir parçası olmanın ne demek olduğunu, içerisinde yersiz mücadelelerle bocalamak yerine hayatı seyir terasındaki keyif alanından deneyimlemeyi keşfetti.

Daha önce bir türlü anlayamadığı “mutluluk bir seçimdir” deyişini anlatan oldu. :)

Kişisel gelişimin özgürlüğe ve mutluluğa açılan kapı olduğunu söyleyen Zeynep, özgürlüğünü seçen, hayatı keyif alanından deneyimlemek isteyenlerle www.keyifalani.com web sitesinde buluşuyor. Birebir seanslar ve workshop'lar vererek keyif alanını genişletiyor.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Zeynep, aynı zamanda bir reklam ajansının ortağıdır. Çalışmalarını İstanbul'da sürdürmektedir.