Koçluk Sertifika Programı

Kayıtlar 2016 Aralık ayında kapanmıştır.Koçluk Sertifika Programı Hakkında – Lütfen her maddeyi okuyun!

- Programı Aykut ve Esra’mı öğretiyor yoksa arada asistanlar mı olacak?
Programı en başından sonuna kadar biz öğretiyoruz. Asistanlarımız size teknik konularda, website ile ilgili sorularınızda yardımcı olurlar ama eğitim sırasında sadece bizle olacaksınız.

- Yaşam koçu olunca ne kadar para kazanırım?
Ne bu işe, ne de başka bir işe SADECE para kazanmak için girmeyin. Sonunda para kazanırsınız merak etmeyin ama lütfen ODAĞINIZ bu olmasın. Evet bizler muazzam paralar kazanıyoruz ama bu işe girme sebebimiz – TEK SEBEBİMİZ – bu değildi. Bir insanın hayatına dokunabilmek, alacağınız binlerce liradan çok daha büyük bir doyum inanın bana.

- Her katılan sertifika alıyor mu?
Hayır alamıyor. Biz işimizi son derece yüksek bir kalite standartında yapıyoruz ve sertifika alabilecek olanlardan da beklentimiz aynı. Sertifika programlarında bizim karşı olduğumuz nokta zaten bu. Her katılan ve bitiren yaşam koçu oluveriyor. Biz buna inanmıyoruz. Eğer bir yıl içinde, siz değişebiliyorsanız değişimi öğretebilirsiniz demektir. Eğer değişemediyseniz, biz sizin adınızın altına imzamızı atıp ‘’Kendisini ben yetiştirdim harikadır’’ diyemeyiz.

- Herkes katılabiliyor mu?
Evet kesinlikle herkes katılabilir.
Herkes bitirebilecek mi? Onu bilemiyoruz. Bu sizin elinizde olan bir şey.

- Taksit ile ödeme imkanımız var mı?
Evet taksitle ödeyebilirsiniz ama kredi kartına bölüp taksit yapmıyoruz. Kredi kartına 6 çekim 9 çekim gibi olaylarla sizi borçlu duruma sokmak bizim yapacağımız bir şey değil. Her ay başında peşin ödeme yapabilirsiniz.Bu tarz taksit detayları için lütfen sertifika@ayratown.com adresine email gönderin.

- Havale yapabiliyor muyum?
Evet sertifika programını havale yolu ile ödeyebilirsiniz. Detaylar için lütfen sertifika@ayratown.com adresine email gönderin.

- Eğitim neden dolar bazlı?
Şirketimiz Ayra Corp. bir Amerikan şirketi ve istesek bile Türk Lirası kabul edemiyoruz.

- Niye gittikçe artan modüler bir ödeme sistem yaptınız?
Öğretilerimize o kadar çok güveniyoruz ki, sizlerin geliştikçe çok daha fazla bolluk-bereket yaratacağından eminiz. Eğer yaratamazsanız, o zaman ödemek zorunda da kalmıyorsunuz. Yani kaybedeceğiniz hiç bir şey yok. Yaratıyorsanız, zaten gelişiyorsunuz demektir ve göğsünüzü gere gere kendinizi tebrik edebilirsiniz.

- Modüler sistemi tam anlayamadım?
Modüller sistemi, seviyeler gibi görebilirsiniz. Her modul 3 ay sürüyor ve her modül bittiğinde bir sonraki seviyeye geçiyoruz. Gittikçe daha derine inilecek ve ilerlenecek. Bir modülü geçmeden diğerine devam edemiyorsunuz.

- Bana danışan bulma konusunda Aykut ve Esra’nın yardımı olacak mı?
Birilerini elinden tutup size getiremeyiz elbette;))) Ama bizi bu sertifika programında en çok heyecanlandıran şey, mezun olanların bütün iletişim bilgilerini websitemizin ana sayfasında ‘Mezun Olan Yaşam Koçları’ bölümünün altında yayınlamak. 50 bin üzerinde üyesi olan ayratown.com sitemize her gelen ziyaretçi sizlerin görüp, video tanıtımlarınızı izleyip, sizden koçluk almaya karar verebilir.

- Gurup çok kalabalık olursa herkese yetişebilecekler mi?
Eğer gurup kalabalık olursa, iki hatta üç ayrı gruba böleceğiz. Bu durumda biz daha fazla çalışıyor olacağız ama en azından her gurubun katılımcıları ile tek tek ilgilenme fırsatımız olacak.

- Bu sertifika programı workshoplar gibi mi olacak?
Teknik işleyiş olarak evet. İnternet üzerinden webinar odamıza gelip canlı yayınız takip edecek ve bizimle interaktif bir şekilde iletişimde olacaksınız. Sanki aynı odadaymışız gibi. Tek farkı sarılmak olmayışı;)

- Peki ya her hafta yapılan seanslara katılmazsam?
Bir yıl son derece uzun bir süre bunun farkındayız. Bizim anlayışımıza göre bu meslek, kendini adamayı gerçekten hak eden bir meslek. Biz nasıl her hafta orada olabilmek için kendimizi ona göre ayarlıyorsak, siz de lütfen aynı adanmışlığı gösterin. Yine de insanlık hali, çok acil bir şeyiniz olursa, seansların tekrar yayınları takip eden hafta içinde size temin edilecek merak etmeyin.

- Haftada sadece bir defa mı buluşacağız?
Haftada bir bizimle buluşuyorsunuz. Onun dışında güç gruplarınız ile buluşacaksınız (telefon, skype vs) ve her haftalık ödevleriniz olacak. Sertifika programında ödev, egzersiz ağırlığı, worksoplara göre 2-3 katı daha fazla olacak. Bu eğitime katılacaksanız, haftada en az 6-7 saat ayırmaya şimdiden hazır olun deriz.

- Yaşam koçluğu yapmayı düşünmüyorum, yine de bu program bana göre mi?
Elbette. Bütün eğitim sistemini, size koçluk öğretmenin dışında, sizin kendinizi geliştirmeniz üzerine kurduk. Tekrar ediyorum, ‘değişimi, ancak değiştikten sonra öğretebilirsiniz.’ O yüzden sadece kendinizi geliştirmek, muhteşem yaratımlarda bulunmak istiyorsanız da katılabilirsiniz. Eğitimi bitirebiliyorsanız ve günün birinde koçluk yapmaya karar veriseniz de, bilgilerinizi hemen sitemize ekleriz hiç sorun değil.

- Yaşam Koçluğunu Profesyonel olarak yapmak istiyorum. İş sistemi, profesyonel iş yapısı kısmında Aykut ve Esra bize yardım ediyor mu?
Bizler harika bir şirket yapısı oluşturduk ve hala da geliştirmeye devam ediyoruz. Size adım adım şunu yapın, bunu yapın gibi şirket koçluğu yapmayabiliriz ama sizlerin yapmak istedikleri modeller üzerine uzun uzun konuşup, bilgilerimizi, görüşlerimizi elbette sizlerle paylaşabiliriz. Günün sonunda bu sizin yolculuğunuz, rotasını siz çizeceksiniz. Biz sevgili hocamız Darel’dan öğrendiklerimizi, onun öğrettiği formatın çok daha farklı haline getirdik yıllar içinde. Online workshoplar, video bültenler, radyo programları gibi. Siz de sizin gönül telinizi titreten yolları bulacaksınız merak etmeyin.

- Grup çalışmalarında yaptıkları koçluk dışında, özel olarak bire-bir koçluk verecekler mi bize?
Evet. 3 ve 4. Module geldiğiniz zaman, ayda bir defa, sadece size özel bire-bir koçluk yapabileceksiniz Aykut ve Esra ile.

- Bu sene katılamıyorsam, gelecek sene katılabilir miyim?
Bu program bütün 2017 yılını kapasıyor. 2018 yılında bir daha yapıp yapmayacağımız şimdiden belli değil.


Kayıtlar 2016 Aralık ayında kapanmıştır.