Sevgili yaşam koçu adayları;

2016 yılında başladığımız sertifika programımızı büyük bir başarı ile 15 ay sonunda noktalamak üzereyiz ve Şubat ayı sonunda mezuniyet törenlerini Hawaii’de gerçekleştirmek ise ayrı bir muhteşemlik oldu.

Şimdi size kırk saat anlatabiliriz, ‘’şöyle değiştiler, aman böyle muhteşem oldular, göğe erdiler, mıy mıy mıy mıy’’ diye.

Onun yerine bunu kendilerinden rica ettik. Ne mutlu bize ve size, büyük bir kısmı paylaşmamız için email bilgilerini açıklamamızı kabul etti. Kendilerine yazıp, istediğiniz gibi deneyimlerini, düşüncelerini, hislerini sorabilirsiniz. Bu sayfanın en sonunda kendilerinin bilgilerini bulacaksınız.

Lütfen çekinmeyin, hemen bir email atın onlara.

Aykut & Esra

Sertifika Programı İşleyiş Bilgileri:
Başlangıç tarihi : 20 Mayıs 2018 Pazar.
Erken Ödeme : 7 Mayıs akşamına kadar. (Erken ödeme tarihi geçmiştir!)
Geç Ödeme (farklı fiyat) : 7 - 15 Mayıs arası.
Kayıtlar 15 Mayıs gecesi kapanıyor.
Ücret : Lütfen aşağıda bulunan tablomuza bakın. Taksit, havale seçenekleri için sertifika@ayratown.com`a başvuru emaili göndermeniz yeterli olacaktır.

SERTİFİKA PROGRAMIMIZ DOLDU, ilgilerinize teşekkür ederiz



Sertifika ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular - Lütfen her maddeyi dikkatli okuyun.

- Programı Aykut ve Esra’mı öğretiyor yoksa arada asistanlar mı olacak?
Programı en başından en sonuna kadar biz öğretiyoruz. Bir önceki sertifika programından mezun olan koçlarımız, bazı konuların işleyişi ile ilgili size ek bilgi vermek, destek olmak için sizlerle buluşabilirler ama bu kesinlikle sertifikaya adanmış saatlerde değil, EK SAATler olarak olacak. Konuları, sadece ve sadece bizden öğreneceksiniz. Diğer asistanlarımız ise, size teknik konularda, website ile ilgili sorularınızda yardımcı olacaklar.

- Yaşam koçu olunca zengin olur muyum?
Ne bu işe, ne de başka bir işe SADECE parayı götürmek için girmeyin. Sonunda parayı götürürsünüz merak etmeyin ama lütfen ODAĞINIZ bu olmasın. Evet bizler muazzam paralar kazanıyoruz ama bu işe girme sebebimiz – TEK SEBEBİMİZ – bu değildi.  Bir insanın hayatına dokunabilmek, alacağınız binlerce liradan çok daha büyük bir doyum inanın bana.

- Her katılan sertifika alıyor mu?
Hayır alamıyor. Biz işimizi son derece yüksek bir kalite standartında yapıyoruz ve sertifika alabilecek olanlardan da beklentimiz aynı. Diğer sertifika programlarında bizim karşı olduğumuz nokta zaten bu. Her katılan ve bitiren yaşam koçu oluveriyor. Biz buna inanmıyoruz. Eğer bir yıl içinde, siz değişebiliyorsanız değişimi öğretebilirsiniz demektir. Eğer koç olabilecek kadar değişemediyseniz, biz sizin adınızın altına imzamızı atıp ‘’Kendisini ben yetiştirdim harikadır’’ diyemeyiz ve websitemizde isminizi yayınlayamayız.

- Herkes katılabiliyor mu?
Evet kesinlikle herkes katılabilir.
Herkes bitirebilecek mi? Onu bilemiyoruz.

- Daha önce katılanlara kafamdaki soruları sorabilir miyim?
Zaten mutlaka sorun. Katılımcılarımızdan bir çoğu (Mezun veya değil) sizlere ve bize çok büyük bir güzellik yapıp iletişim bilgilerini paylaşmamıza izin verdiler. Bu duyurumuzun en altında bir sürü email adresi göreceksiniz.  Onlara yazıp istediğiniz sorunuzu sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olabilmek için gönüllü olarak bilgilerini verdiler.

- Taksit ile ödeme imkanımız var mı?
Evet taksitle ödeyebilirsiniz ama kredi kartına bölüp taksit yapmıyoruz. Kredi kartına 6 çekim 9 çekim gibi olaylarla sizi borçlu duruma sokmak bizim yapacağımız bir şey değil. Her ay başında peşin ödeme yapabilirsiniz.Bu tarz taksit detayları için lütfen sertifika@ayratown.com adresine email gönderin.

- Havale yapabiliyor muyum?
Evet sertifika programını havale yolu ile ödeyebilirsiniz. Detaylar için lütfen sertifika@ayratown.com adresine email gönderin.

- Eğitim neden dolar bazlı?
Şirketimiz Ayra Corp. Bir Amerikan şirketi ve istesek bile Türk Lirası kabul edemiyoruz.

- Niye gittikçe artan modüler bir ödeme sistem yaptınız?
Öğretilerimize o kadar çok güveniyoruz ki, sizlerin geliştikçe çok daha fazla bolluk-bereket yaratacağından eminiz. Eğer yaratamazsanız, o zaman ödemek zorunda da kalmıyorsunuz. Yani kaybedeceğiniz hiç bir şey yok. Yaratıyorsanız, zaten gelişiyorsunuz demektir ve göğsünüzü gere gere kendinizi tebrik edebilirsiniz. Bir önceki sertifika programımızda yarıdan çok katılımcımızın bütün sertifikayı bir defada ödeyecek durumu yoktu ve yol boyunca öğrendikleri ile yaratarak en sonuna kadar gelip bütün programı tamamladılar.

- Modüler sistemi tam anlayamadım?
Modüller sistemi, seviyeler gibi görebilirsiniz. Her modul 3 ay sürüyor ve her modül bittiğinde bir sonraki seviyeye geçiyoruz. Gittikçe daha derine inilecek ve ilerlenecek. Bir modülü geçmeden diğerine devam edemiyorsunuz.

- Bana danışan bulma konusunda Aykut ve Esra’nın yardımı olacak mı?
Birilerini elinden tutup size getiremeyiz elbette;))) Ama bizi bu sertifika programında en çok heyecanlandıran şey, mezun olanların bütün iletişim bilgilerini websitenizin ana sayfasında ‘yetiştirdiğimiz Yaşam koçları’ bölümünün altında yayınlamak. 70 bin üzerinde üyesi olan ayratown.com sitemize her gelen ziyaretçi sizlerin görüp, video tanıtımlarınızı izleyip, sizden koçluk almaya karar verebilir.

- Gurup çok kalabalık olursa herkese yetişebilecekler mi?
Eğer gurup kalabalık olursa, iki hatta üç ayrı gruba böleceğiz. Bu durumda biz daha fazla çalışıyor olacağız ama en azından her gurubun katılımcıları ile tek tek ilgilenme fırsatımız olacak.
Geçen sertifika programı sırasında 6 gruba ayırdık ve ‘Her grup maksimum 25 kişi’ kuralımızı aynen koruduk.

- Bu sertifika programı workshoplar gibi mi olacak?
İçerik ve eğitim seviyesi olarak son derece farklı. Teknik işleyiş olarak evet.
İnternet üzerinden webinar odamıza gelip canlı yayınız izleyecek ve bizimle interaktif bir şekilde iletişimde olacaksınız. Sanki aynı odadaymışız gibi. Tek farkı sarılmak olmayışı;)

- Peki ya her hafta yapılan seanslara katılmazsam?
Bir yıl son derece uzun bir süre bunun farkındayız. Belli bir sayıda seans kaçırma hakkınız elbette olacak. Bizim anlayışımıza göre bu meslek, kendini adamayı gerçekten hak eden bir meslek. Biz nasıl her hafta orada olabilmek için kendimizi ona göre ayarlıyorsak, siz de lütfen aynı adanmışlığı gösterin. Yine de insanlık hali, çok acil bir şeyiniz olursa, seansların tekrar yayınları takip eden hafta içinde size temin edilcek merak etmeyin.

- Haftada sadece bir defa mı buluşacağız?
Haftada bir bizimle buluşuyorsunuz. Onun dışında güç gruplarınız ile buluşacaksınız (telefon, skype vs) ve her haftalık ödevleriniz olacak. Sertifika programında ödev, egzersiz ağırlığı, worksoplara göre 5-6 katı daha fazla olacak. Bu eğitime katılacaksanız, haftada en az 6-7 saat ayırmaya şimdiden hazır olun deriz. Geçen programda katılımcılar haftada 9-10 saate kadar vakit ayırdılar. Bu sürenin bir kısmı mecburi, bir kısmı ise size kalmış olacak.

- Yaşam koçluğu yapmayı düşünmüyorum, yine de bu program bana göre mi?
Elbette. Bütün eğitim sistemini, size koçluk öğretmenin dışında, sizin kendinizi geliştirmeniz üzerine kurduk. Tekrar ediyorum, ‘değişimi, ancak değiştikten sonra öğretebilirsiniz.’ O yüzden sadece kendinizi geliştirmek, muhteşem yaratımlarda bulunmak istiyorsanız da katılabilirsiniz. Daha önce bir çok katılımcımız, sadece kendi üstlerinde çalışmak için geldiler. Bütün modüller zaten hem kendi üzerinizde çalışmayı öğrenmek hem de başkaları ile çalışmayı öğrenmek üzerine tasarlandı.

- Yaşam Koçluğunu Profesyonel olarak yapmak istiyorum. İş sistemi, profesyonel iş yapısı kısmında Aykut ve Esra bize yardım ediyor mu?
Bizler harika bir şirket yapısı oluşturduk ve hala da geliştirmeye devam ediyoruz. Size adım adım şunu yapın, bunu yapın gibi şirket koçluğu yapmayabiliriz ama sizlerin yapmak istedikleri modeller üzerine uzun uzun konuşup, bilgilerimizi, görüşlerimizi elbette sizlerle paylaşabiliriz. Günün sonunda bu sizin yolculuğunuz, rotasını siz çizeceksiniz. Biz sevgili hocamız Darel’dan öğrendiklerimizi, onun öğrettiği formatın çok daha farklı haline getirdik yıllar içinde. Online workshoplar, video bültenler, radyo programları gibi. Siz de sizin gönül telinizi titreten yolları bulacaksınız merak etmeyin.

- Eğitim saatleri dışında bir şekilde size ulaşabilecek miyim?
Eğitim başladığında emailler ile bizzat biz ilgileneceğiz. Ama bu özel sorularınıza cevap verip koçluk yapacağız anlamına gelmiyor. Elimizden geldiğince, özel vaktimiz el verdiğince size destek olacağız ama karşılıklı bir anlayış içinde. Yani “eliniz kapıya sıkıştığında, sevgiliniz size mesaj atmadığında” ben bunu niye yarattım diye email göndermeyin;))))))

SERTİFİKA PROGRAMIMIZ DOLDU, ilgilerinize teşekkür ederiz

2016 Yılı programımız katılımcılarından:

Ad Soyad Email
Ahenk ER Ahenk.er@gmail.com
Anil Öktem anoktem@gmail.com
Asli Ipek asli.ipek@gmail.com
Ayse Kurt ayseturkurt@hotmail.com
Ayşegül Demirel aysegul_demirel@hotmail.com
Aysun Erdogan aysunerdogan1@hotmail.com
Bedia Eren bediaeren@hotmail.com
Begüm Dincer Begumdincer@yahoo.com
Betül Begun Cevgin betulcevgin@gmail.com
Betul Cosan cosan_b@yahoo.com
Beyza Göçer beyza.gcr@gmail.com
Burcu Dulgeroglu Yıldırım burcudulger@gmail.com
Burcu Korkut burcukorkut82@gmail.com
Burcu Özlü ozluburcu@gmail.com
Çigdem Agkus mucizedegisim@gmail.com
Cigdem Atay cigdematay83@gmail.com
Çigdem Dansik Cgdmdnsk@gmail.com
Demet Dernek info@demetdernek.com
Derya Ünal Dedeoğlu deryaunal1987@gmail.com
Deniz Kurtulus deniz.kurtulus@hotmail.com
Duygu Beceren duygubeceren@gmail.com
Ece Öztunç eceoztunc@gmail.com
Eda Zengin edazengin@gmail.com
Engin Haravon enginharavon@msn.com
Esra Yilmazel Tekneci esrayilmazel@gmail.com
Figen Pakyürek pakyuerek.f@gmx.de
Funda Elikara felikara@hotmail.com
Gamze Ayabakan gamzeayabakan@yahoo.com.tr
Gamze Hanedar gamzehanedar@gmail.com
Hatice Aydogdu Özer Haticeayd@hotmail.com
Hatice Can Çelik Ben@hayatimicokseviyorum.com
Havva Aksoy havvaaksoy87@gmail.com
Ilçay Cankan ilcaycankan@gmail.com
Inci Günes Bakar incimmguness@hotmail.com
Ipek Tiryaki ipektir@gmail.com
Melis Özmen ozmen.melis@gmail.com
Mualla Yilmaz mulish2007@hotmail.com
Nesrin Yilmaz nesriny@gmail.com
Nilüfer Durukal nilufer.durukal@talyabilisim.com.tr
Özge Aydin tanriverdiozge@gmail.com
Özlem Merter merterozlem@gmail.com
Pinar Pinpin pinardonmez18@gmail.com
Reyhan Özer reyhan_ozer@hotmail.com
Seda Budak sedab83@hotmail.com
Selda Timur Seldatimur@hotmail.com
Selin Esin sesinster@gmail.com
Senay Mutlu Kurtuluş senaykurtulus@gmail.com
Senem Kalkanci senemkalkanci@gmail.com
Sibel Ulutas sibelulutas@gmail.com
Sinem Kosar sinembta@hotmail.com
TC Arzu Sancak Tunçkale arzu.tunckale@hotmail.com
Tuba Erayman tubaerayman@gmail.com
Tugçe Sabaz Tgcsabaz@gmail.com
Tülay Seyban tulaytlyt@gmail.com
Yuksel Gençer yagmur_kacagi22@hotmail.com
Zeynep Erçolak zeynepercolak@hotmail.com
Zuhal Polat Göçmen zuhalpolat@yahoo.com